201706.28
0

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2017 m. vasario 28 d. nutartyje civilinėje byloje Nr. e3K-3-106-690/2017 pateikė naujas teisės aiškinimo taisykles, kurios daliai tiekėjų sukelia rimtas neigiamas pasekmes: tiekėjai, kurie veikė kaip neišviešinti subrangovai, savo patirties tokiomis viešojo pirkimo sutartimis negalės įrodinėti.

Tai reiškia, kad jei rangovas, vykdydamas sutartį neteisėtai (nepadarius viešojo pirkimo sutarties pakeitimo) dalį savo įsipareigojimų perdavė subrangovui, kuris nebuvo išviešintas pasiūlyme ar sutarties pakeitime, toks subrangovas praras teisę remtis dalimi savo sukauptos faktinės patirties. Pavyzdžiui, jei konkretus tiekėjas per pastarus tejus metus yra įvykdęs statybos darbų už 1000 000 Eur, tačiau 400 000 Eur vertės darbai buvo įvykdyti pagal subrangos sutartis, kurios nebuvo išviešintos pagal VPĮ reikalavimus, tiekėjas savo patirtimi dėl minėtų 400 000 Eur viešuosiuose konkursuose remtis negalės.

Dėl tos priežasties atkreipiame dėmesį, kad tiekėjai, veikiantys subrangos pagrindu vykdant viešųjų pirkimų sutartis, turi reikalauti, kad subrangos sutartys būtų tinkamai išviešintos Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka.

Susijusios naujienos

21Bir

Praktiniai mokymai „Naujas Darbo kodeksas: ką žinoti ir kaip pasiruošti?“ liepos 4 d. Vilniuje

by jurex  Comments (0)
Nuo liepos 1 d. Įsigalioja naujasis Darbo kodeksas. Tai – bene didžiausias darbo santykių pokytis per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją. Advokatų kontora JUREX siūlo susipažinti su esminiais naujojo Darbo kodekso pokyčiais ir aptarti veiksmus, kuriuos šių naujovių akivaizdoje būtina atlikti.
25Geg

Valstybės tarnautojo interesų supainiojimo atvejis: ar verslas toleruotų tokį elgesį?

by jurex  Comments (0)
Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) nustačius, kad Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Gintautas Kėvišas supainiojo interesus, pakanka ir vieno šiurkštaus pažeidimo, kad prasikaltęs tarnautojas netektų pareigų. G. Kėvišo atleidimo motyvus portalui DELFI komentavo advokatų kontoros JUREX vadovaujančioji partnerė Jurgita Judickienė.
14Vas

Apie sudėtingas, ilgai trunkančias nesąžiningos konkurencijos bylas „Verslo žinioms“ pasakojo Jurgita Judickienė

by jurex  Comments (0)
Kasmet teismuose daugėja bylų dėl nesąžiningos konkurencijos – verslininkai vis dažniau kreipiasi į teismą, prašydami priteisti nesąžiningo konkurento, dažniausiai buvusio darbuotojo, padarytus nuostolius. Apie net po kelis metus trunkančius itin sudėtingus, brangiai kainuojančius procesus ir iš nesąžiningo konkurento paprastai priteisiamas tik simbolinio dydžio sumas „Verslo žinioms“ pasakojo JUREX vadovaujančioji partnerė, advokatė Jurgita Judickienė.
7Spa

JUREX advokatės dalyvavo didžiausioje darbo teisės ir personalo konferencijoje

by jurex  Comments (0)
Spalio 5–6 d. JUREX partnerės, advokatės Jurgita Judickienė ir Agnė Bilotaitė dalyvavo konferencijoje „HR | Darbo teisė ir personalas 2016“, kur pasidalino patirtimi ir aptarė personalo specialistams aktualius nesąžiningos konkurencijos ir asmens duomenų apsaugos klausimus.
4Spa

Jurgita Judickienė su „Verslo žiniomis“ dalinosi įžvalgomis apie darbo tarybų steigimą

by jurex  Comments (0)
Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujam Darbo kodeksui įmonėse, turinčiose 20 ir daugiau darbuotojų, turi būti įsteigtos darbo tarybos. Apie darbo tarybos rinkimų komisijos sudarymo tvarką, tarybos veiklos procesus bei galimą atsakomybę už darbo tarybos nesudarymą pasakojo advokatų kontoros JUREX vadovaujančioji partnerė, advokatė Jurgita Judickienė.

Daugiau naujienų