201706.21
0

Praktiniai mokymai „Naujas Darbo kodeksas: ką žinoti ir kaip pasiruošti?“ liepos 4 d. Vilniuje

Nuo liepos 1 d. Įsigalioja naujasis Darbo kodeksas. Tai – bene didžiausias darbo santykių pokytis per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją.
Advokatų kontora JUREX siūlo susipažinti su esminiais naujojo Darbo kodekso pokyčiais ir aptarti veiksmus, kuriuos šių naujovių akivaizdoje būtina atlikti.

201705.25
0

Valstybės tarnautojo interesų supainiojimo atvejis: ar verslas toleruotų tokį elgesį?

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) nustačius, kad Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Gintautas Kėvišas supainiojo interesus, pakanka ir vieno šiurkštaus pažeidimo, kad prasikaltęs tarnautojas netektų pareigų. G. Kėvišo atleidimo motyvus portalui DELFI komentavo advokatų kontoros JUREX vadovaujančioji partnerė Jurgita Judickienė.

201705.17
0

Atsakingam verslui rūpi, dėl ko kilo ginčas ir kokia jo baigtis

Lietuvos verslininkai kilusius ginčus yra linkę spręsti teisminiu keliu – nuo 2012 m. kasmet teismai sulaukia vidutiniškai 97 tūkst. verslo bylų, verslo bylos sudaro beveik pusę šalies pirmosios instancijos teismų gautų civilinių bylų. Taigi kokias galima išskirti verslo ginčų tendencijas, kokia egzistuoja verslo bylinėjimosi kultūra Lietuvoje?

201705.10
0

Atsakomybė pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą arba kodėl reglamento taikymui ruoštis reikia jau dabar

Grožio klinikos pacientų asmens duomenų vagystės bei paviešinimo istorija privertė rimtai suklusti bendroves, kurios tvarkydamos didelius kiekius savo klientų asmens duomenų, duomenų saugumo nelaikė prioritetu. Susirūpinti iš tiesų yra dėl ko – nuo 2018 m. gegužės 25 d. asmens duomenys turės būti tvarkomi laikantis naujų Bendrajame duomenų apsaugos reglamente įtvirtintų taisyklių. Duomenų tvarkytojai ir valdytojai, nespėję tinkamai pasiruošti ir nevykdantys reikalavimų, susidurs su gerokai rimtesnėmis pasekmėmis – gali tekti pakloti milijonines baudų sumas.

201705.05
0

JUREX advokatai prisijungė prie Verslo konsultantų tinklo

Advokatų kontoros JUREX vadovaujančioji partnerė Jurgita Judickienė ir partneris Marius Tamošiūnas tapo „Verslios Lietuvos“ kuriamo Verslo konsultantų tinklo nariais. Advokatai dalysis gerąja verslo praktika teiks konsultacijas smulkiajam ir vidutniam verslui, veikiančiam ne ilgiau nei 5 metus, verslo pradžios ir plėtros bei eksporto temomis.

201705.04
0

Kreditoriai galės lengviau prisiteisti žalą, patirtą dėl įmonės tyčinio bankroto

Praėjusiais metais įmonėms pradėtų bankroto procesų skaičius išaugo net 35 proc. ir pasiekė rekordinį skaičių per pastaruosius metus. Didėjant bankroto bylų skaičiui, didėja ir bylų, kuriose vadovai ar akcininkai pripažįstami kaltais įmonę prie bankroto privedę tyčiniais veiksmais. Tokiais atvejais kreditoriai turi teisę kreiptis į teismą su ieškiniu ir reikalauti priteisti žalą, patirtą dėl nesąžiningų akcininko veiksmų, ir įrodinėti jo civilinės atsakomybės sąlygas.

201704.20
0

Stiprūs prekės ženklai – kokie jie? Advokatės Agnės Bilotaitės įžvalgos LiMA seminare

Kaip prekės ženklams spėti paskui vartotoją? Kiek dėmesio pirkimo procese tenka pakuotei ir kaip sukurti ją tobulą? Kaip įdarbinti lojalumą, kad jis generuotų papildomus pardavimus? Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) seminare „Iššūkis – FMCG!“, vyksiančiame balandžio 25 d. Kaune, įžvalgomis ir patirtimi pasidalins ir advokatų kontoros JUREX partnerė Agnė Bilotaitė.

201704.19
0

JUREX – tarp geriausių advokatų kontorų sprendžiant verslo ginčus

Jau ketvirtus metus iš eilės advokatų kontora JUREX patenka į žinomiausių ir pasaulyje labiausiai vertinamų teisinių žinynų „The Legal 500“ ir „Chambers And Partners“ sudaromus advokatų kontorų reitingus. 2017 m. ginčų sprendimo kategorijoje JUREX įvertinta kaip viena stipriausių kontorų Lietuvoje.

201704.18
0

Rekordinį įmonių bankrotų skaičių lėmė techninės priežastys

65 proc. transporto įmonių susiduria su vėluojančiais susimokėti partneriais, susirūpinimą vežėjams kelia ir į viršų šoktelėjęs bankrotų rodiklis. Tačiau, advokatų kontoros JUREX partnerio, bankroto ir restruktūrizavimo administratoriaus Mariaus Tamošiūno teigimu, bankrotų skaičiaus augimui praėjusiais metais daugiausia įtakos turėjo techninės priežastys.