201708.21
0

Jurgita Judickienė apie nekonkuravimo susitarimus didžiausioje personalo konferencijoje Lietuvoje

Kada nekonkuravimo susitarimai, numatyti naujajame Darbo kodekse, yra nebūtini, o kada privalomi? Į šiuos ir kitus aktualius klausimus advokatų kontoros JUREX vadovaujančioji partnerė Jurgita Judickienė atsakys rugsėjo mėnesį vyksiančioje „HR unconference“ – didžiausioje metinėje personalo konferencijoje Lietuvoje.   Jurgita š.m. rugsėjo 13 d. vyksiančiame renginyje kalbės apie nekonkuravimo susitarimus, kurie, priėmus naująjį Darbo kodeksą, viešojoje…

201707.31
0

Advokatų kontoros JUREX partnerių gretas papildo I.Dargužas, auga ir teisininkų komanda

Nuo liepos 31 d. advokatų kontoros JUREX partnerių gretas papildė ilgametę patirtį ginčų sprendimo srityje sukaupęs advokatas Ignas Dargužas. Taip pat prie komandos prisijungė advokatė Olga Siomina bei dar keli teisininkai. Šis komandos augimas yra vienas svarbesnių JUREX strateginės plėtros žingsnių pastaruosius kelerius metus.

201707.21
0

Vegetuojančios įmonės: žala ir verslui, ir valstybei

Verslo savininkai iš nuostolingo verslo traukiasi ir investuoja kapitalą į naujas idėjas Lietuvoje palyginti vangiai. Tai sudaro tik iki 10% visų inicijuotų bankroto atvejų: to priežastis – brangios ir ilgai trunkančios bankroto procedūros, kurias, kaip rodo lyginamoji analizė, būtina paversti efektyviomis.

201707.19
0

Samdomi vadovai lieka be išeitinių

Pagal naująjį Darbo kodeksą gali būti lengviau atleisti samdomus vadovus, nesumokant jiems išeitinių kompensacijų. Teisininkai vadovams pataria derėtis dėl „auksinio parašiuto“ – individualių išėjimo iš darbo sąlygų.

201707.03
0

Mažės piktnaudžiavimų siekiant bankroto bylos ir turto arešto

Nuo liepos 1 d. įsigalioja pluoštas Civilinio proceso kodekso pakeitimų. Viena svarbiausių verslo bendruomenei naujovių – įvedamas žyminis mokestis prašymams dėl laikinųjų apsaugos priemonių (50 EUR) ir kreditoriniams ieškiniams dėl įmonės bankroto iškėlimo (500 EUR). Teisininkų teigimu, dėl to sumažės piktnaudžiavimo ir nepagrįstų reikalavimų atvejų, kurie Lietuvoje vis dar paplitę.

201706.28
0

Pasekmės tiekėjams, kurie viešojo pirkimo sutartis vykdo kaip neišviešinti subrangovai

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2017 m. vasario 28 d. nutartyje civilinėje byloje Nr. e3K-3-106-690/2017 pateikė naujas teisės aiškinimo taisykles, kurios daliai tiekėjų sukelia rimtas neigiamas pasekmes: tiekėjai, kurie veikė kaip neišviešinti subrangovai, savo patirties tokiomis viešojo pirkimo sutartimis negalės įrodinėti.

201706.28
0

Išaiškinti skirtumai tarp melagingos informacijos ir sąžiningos tiekėjo klaidos

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2017 m. vasario 28 d. nutartyje civilinėje byloje Nr. e3K-3-106-690/2017 išaiškino, jog siekiant nustatyti, ar tiekėjo pateikta informacija yra melaginga, reikia vertinti, ar tiekėjas nurodė informaciją, kuri objektyviai yra melaginga, ar visgi nurodydamas informaciją bei duomenis tiekėjas suklydo dėl tokios informacijos teisinio vertinimo.

201706.28
0

Standartizuojamas tiekėjo kvalifikacijos vertinimas

Kartu su naujųjų nuostatų banga keičiasi ir tiekėjų kvalifikacijos vertinimas. Jis bus atliekamas pagal naują standartizuotą VPT metodiką, tiekėjo kvalifikaciją patvirtinančių ir tuo pačiu pašalinimo pagrindų nebuvimą įrodančių dokumentų bus reikalaujama tik iš potencialaus laimėtojo, o pasiūlymo teikimo etape bus būtina tik pateikti EBVPD – standartizuotą deklaraciją, preliminariai patvirtinančią atitiktį perkančiosios organizacijos nustatytiems reikalavimams.

201706.27
0

Viešaisiais pirkimais bus skatinamas sąžiningas ir skaidrus verslas

Nuo liepos 1 d. iš esmės praplečiamas aplinkybių sąrašas, kada perkančioji organizacija galės iš pirkimo šalinti tiekėjus, į jų vertinimo sąrašą įtraukiant platesnį tiekėjo darbo ir socialinių santykių, aplinkos apsaugos ar profesinių įsipareigojimų vertinimą. Naujieji pašalinimo pagrindai bus privalomi tik tuomet, kai perkančioji organizacija juos įtrauks į pirkimo sąlygas.