201706.28
0

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2017 m. vasario 28 d. nutartyje civilinėje byloje Nr. e3K-3-106-690/2017 išaiškino, jog siekiant nustatyti, ar tiekėjo pateikta informacija yra melaginga, reikia vertinti, ar tiekėjas nurodė informaciją, kuri objektyviai yra melaginga, ar visgi nurodydamas informaciją bei duomenis tiekėjas suklydo dėl tokios informacijos teisinio vertinimo.

Melaginga informacija:

Informacija pripažintina melaginga nustačius, kad tiekėjas melagingai nurodo tam tikrus objektyvius faktus, pavyzdžiui:

  • nurodo, kad yra atlikęs darbus kokiame nors objekte, tačiau iš tiesų jame faktiškai nedirbo;
  • nurodo, kad atsakingas specialistas turi atitinkamą atestaciją, tačiau specialistas iš tiesų nėra išlaikęs egzamino ir pan.

Pasekmės: pašalinimas, nuo 2017-07-01 draudimas metus dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

Nemelaginga informacija:

Informacija nelaikoma melaginga nustačius, kad tiekėjas suklydo dėl tam tikrų aplinkybių ar faktų teisinio vertinimo, pavyzdžiui:

  • tiekėjas pateikė įrodymus apie įvykdytą rangos darbų sutartį, pagal kurią tiekėjas darbu yra atlikęs, tačiau kuri statybos teisės aktų nustatyta tvarka dar nėra laikoma baigta;
  • tiekėjas pateikė įrodymus apie specialisto atestaciją, tačiau pasiūlymų pateikimo metu nežinojo ar nepastebėjo, kad atestacija nėra atnaujinta.

Pasekmės: pasiūlymo atmetimas konkrečiame viešajame pirkime.

Susijusios naujienos

21Bir

Praktiniai mokymai „Naujas Darbo kodeksas: ką žinoti ir kaip pasiruošti?“ liepos 4 d. Vilniuje

by jurex  Comments (0)
Nuo liepos 1 d. Įsigalioja naujasis Darbo kodeksas. Tai – bene didžiausias darbo santykių pokytis per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją. Advokatų kontora JUREX siūlo susipažinti su esminiais naujojo Darbo kodekso pokyčiais ir aptarti veiksmus, kuriuos šių naujovių akivaizdoje būtina atlikti.
25Geg

Valstybės tarnautojo interesų supainiojimo atvejis: ar verslas toleruotų tokį elgesį?

by jurex  Comments (0)
Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) nustačius, kad Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Gintautas Kėvišas supainiojo interesus, pakanka ir vieno šiurkštaus pažeidimo, kad prasikaltęs tarnautojas netektų pareigų. G. Kėvišo atleidimo motyvus portalui DELFI komentavo advokatų kontoros JUREX vadovaujančioji partnerė Jurgita Judickienė.
14Vas

Apie sudėtingas, ilgai trunkančias nesąžiningos konkurencijos bylas „Verslo žinioms“ pasakojo Jurgita Judickienė

by jurex  Comments (0)
Kasmet teismuose daugėja bylų dėl nesąžiningos konkurencijos – verslininkai vis dažniau kreipiasi į teismą, prašydami priteisti nesąžiningo konkurento, dažniausiai buvusio darbuotojo, padarytus nuostolius. Apie net po kelis metus trunkančius itin sudėtingus, brangiai kainuojančius procesus ir iš nesąžiningo konkurento paprastai priteisiamas tik simbolinio dydžio sumas „Verslo žinioms“ pasakojo JUREX vadovaujančioji partnerė, advokatė Jurgita Judickienė.
7Spa

JUREX advokatės dalyvavo didžiausioje darbo teisės ir personalo konferencijoje

by jurex  Comments (0)
Spalio 5–6 d. JUREX partnerės, advokatės Jurgita Judickienė ir Agnė Bilotaitė dalyvavo konferencijoje „HR | Darbo teisė ir personalas 2016“, kur pasidalino patirtimi ir aptarė personalo specialistams aktualius nesąžiningos konkurencijos ir asmens duomenų apsaugos klausimus.
4Spa

Jurgita Judickienė su „Verslo žiniomis“ dalinosi įžvalgomis apie darbo tarybų steigimą

by jurex  Comments (0)
Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujam Darbo kodeksui įmonėse, turinčiose 20 ir daugiau darbuotojų, turi būti įsteigtos darbo tarybos. Apie darbo tarybos rinkimų komisijos sudarymo tvarką, tarybos veiklos procesus bei galimą atsakomybę už darbo tarybos nesudarymą pasakojo advokatų kontoros JUREX vadovaujančioji partnerė, advokatė Jurgita Judickienė.

Daugiau naujienų